
Biblioteczka
Odkryj świat literatury. Poznaj sekrety mistrzów pióra. Znajdź tytuł dla siebie. Zawsze możesz tutaj liczyć na coś ciekawego do przeczytania!
W dziale „Biblioteczka” znajdziesz książki, recenzje, poezję i ciekawostki literackie. To miejsce dla wszystkich, którzy kochają czytać. Przekrocz próg tej wirtualnej „Biblioteczki” i odkryj nowe zakątki literatury, tajemnice ulubionych autorów oraz skarby pisemnego dziedzictwa.
Inspirujące rekomendacje oraz liczne artykuły związane z literaturą. Najnowsze bestsellery, jak i klasyczne pozycje. Wnikliwe analizy i opisy na temat książek. Lektury z różnych gatunków literackich. Literatura polska i światowa, piękna, obyczajowa, podróżnicza, faktu, kryminały… Niezwykłe historie związane z życiem i twórczością znanych pisarzy. Tajemnice świata pisemnego. To tylko kilka przykładów.
Celem „Biblioteczki” jest inspiracja i promocja czytelnictwa, a także słowa pisanego. Otwórz się na dyskusję na temat książek, twórz społeczność miłośników literatury. Szukaj inspiracji, polecaj, dziel się, zachwycaj siłą oraz mocą słowa. Poszerzaj horyzonty czytelnicze!
Rozpocznij podróż po literackim świecie już dziś. Na początek koniecznie przeczytaj te artykuły:
- Filmy z książkami w tle – dla bibliofilów i nie tylko!
- Polskie wiersze o wiośnie, czyli rozkwitające przed oczami utwory i fragmenty poetyckie
- Książki na Dzień Kobiet: inspirujące bohaterki i prawdziwe historie!
- Co czytać wiosną? Oto kilka zielonych propozycji!
- Dlaczego warto sięgać po różne gatunki literackie?
- Naturalne piękno. Książki o pielęgnacji i urodzie warte lektury!


Dobro i zło: cytaty, które skłaniają do refleksji
Dobro i zło: cytaty, które skłaniają do refleksji
Od zarania dziejów ludzkość zmaga się z odwiecznym pytaniem o naturę dobra i zła. Myśliciele, filozofowie, pisarze oraz przywódcy duchowi na przestrzeni wieków próbowali uchwycić istotę tych fundamentalnych pojęć w swoich słowach. Dobro i zło to dwa bieguny ludzkiego doświadczenia. Choć granica między nimi bywa nieostra, jedno pozostaje pewne – to, jak je rozumiemy i jakich

Recenzja: „Z dala od zgiełku” Thomas Hardy
Recenzja: „Z dala od zgiełku” Thomas Hardy
Anglia, druga połowa XIX wieku. Bethsabee Everdene dziedziczy po wuju farmę. Postanawia sama zająć się gospodarstwem, nie czekając na księcia z bajki. Jej uroda oraz niezależność działają jednak na mężczyzn jak magnes. O względy dziewczyny zabiega trzech dżentelmenów, każdy o silnej osobowości. Nieoczywiste wybory, sercowe rozterki i pomyłki losu – oto czego można spodziewać

Cytaty o refleksji i autorefleksji. Zanurz się w głąb siebie!
Cytaty o refleksji i autorefleksji. Zanurz się w głąb siebie!
W zabieganym świecie łatwo zgubić kontakt z samym sobą. Rzadko zatrzymujemy się, by naprawdę przyjrzeć się naszym myślom, uczuciom i działaniom. Tymczasem to właśnie refleksja i autorefleksja są kluczem do samopoznania, rozwoju osobistego czy bardziej świadomego życia. Warto czasem pobyć ze sobą w ciszy. Oto wartościowe cytaty o refleksji i autorefleksji, które mogą być inspiracją

Książki na zajączka – prezenty, które zostaną na dłużej
Książki na zajączka – prezenty, które zostaną na dłużej
Macie już kupione prezenty na zajączka? Ciekawym upominkiem wielkanocnym mogą być książki. Miło je dostawać i obdarowywać nimi bliskich. Książki zamiast czekolady? Czemu nie?! A skoro mają to być książki na zajączka, to warto przyjrzeć się tytułom z sympatycznymi, wielkanocnymi zwierzakami w tle!

Wiosna w literaturze polskiej: cytaty z prozy
Wiosna w literaturze polskiej: cytaty z prozy
Wiosenne motywy od wieków inspirują pisarzy do tworzenia niezapomnianych obrazów i refleksji. A nas, czytelników, napełniają nadzieją oraz energią. Czy jesteście gotowi na literacką podróż po wiosennych pejzażach i emocjach zaklętych w słowach polskich mistrzów prozy? Miłej lektury. Oto wiosna w literaturze polskiej i najciekawsze cytaty z naszej prozy!

Recenzja filmu „Dzikot” (2023)
Recenzja filmu „Dzikot” (2023)
Kreatywna, ekscentryczna, błyskotliwa. Taka była Flannery O’ Connor. Jedna z ciekawszych amerykańskich pisarek XX wieku. Wybitna, ale mało znana w u nas autorka. Amerykanie tymczasem zaliczają O’Connor do najciekawszych pisarzy Południa obok Trumana Capote’a oraz Williama Faulknera. W 2023 roku powstał film o życiu i twórczości pisarki. „Wildcat”, u nas przetłumaczony jako „Dzikot”.

„Hrabia Monte Christo”: ciekawostki o powieści Aleksandra Dumasa
„Hrabia Monte Christo”: ciekawostki o powieści Aleksandra Dumasa
Jedna z najsławniejszych powieści awanturniczych. Malownicza historia o niesprawiedliwości, zdradzie, intrydze, zemście oraz o człowieku, który postanowił wcielić się w rolę fatum. „Hrabia Monte Christo” to monumentalna książka, która zachwyca czytelników do dziś. Kogo nie porwała historia Edmunda Dantesa?! A czy znacie wszystkie fakty na temat książki? Oto garść ciekawostek.