Historyczne miejsca, perły architektury, nadmorskie zakątki, lasy lub wielkie jeziora i góry? Brzmi ciekawie? A może planujecie już majówkowy wyjazd albo wakacyjną podróż? Koniecznie sięgnijcie po nowy przewodnik od Pomykalskich! To „Szlaki turystyczne Polski. 77 najciekawszych tras pieszych, rowerowych, wodnych, kolejowych i tematycznych”. Bardzo interesująca lektura! Zapraszam na recenzję.
Polska jest piękna, różnorodna i wyjątkowa. Nasz kraj aż kipi od atrakcji. Przewodnik Pomykalskich prezentuje część z nich. To całe mnóstwo ciekawych szlaków turystycznych!
Krajowe podróżowanie
Autorzy książki, Beata i Paweł Pomykalscy, to duet w pracy oraz życiu. Tworzą albumy, wydają przewodniki, prowadzą bloga. Udzielają się na rzecz promocji turystyki. Żyją z pasją, a ich najnowszy przewodnik przegląda się z dużym zainteresowaniem! To ładnie, starannie wydana publikacja.
Jedne trasy i miejsca można sobie przypomnieć, inne poznać. To doskonała lektura na wiosenny czas, który sprzyja różnym wycieczkom. By przeżyć wspaniałą przygodę, wcale nie trzeba jechać w odległe zakątki globu! W Polsce jest wiele miejsc wartych zainteresowania. Czasem znajdują się tuż obok nas.
A ten niebanalny przewodnik prezentuje trasy, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Dziesiątki szlaków pieszych, wodnych, rowerowych, kolejowych, a także tematycznych – wszystkie zachęcają, by ruszyć w drogę!
Atrakcje dla każdego
Spływ kajakiem, przejażdżka rowerowa, górska wędrówka, wyprawa samochodowa, podróż wąskotorówką. Atrakcje przyrodnicze, kulturowe, historyczne, architektoniczne. Liczne ciekawostki i inspiracje… „Szlaki turystyczne Polski” to przewodnik, który warto mieć we własnej biblioteczce.
Z pewnością znajdą tu coś dla siebie wszyscy, którzy cenią piękne widoki, jak też ciekawe zabytki. Wyprawa po kontakt z przyrodą albo podróż śladami historii. Trasy pełne pamiątek po wybitnych osobowościach, naukowcach i twórcach. Miejsca wielokulturowe oraz zabytki mniejszości etnicznych. Cuda architektury, historii i natury. Czego chcieć więcej?
Niekonwencjonalne pomysły
„Szlaki turystyczne Polski” to zbiór ciekawych pomysłów na to, jak poznawać nasz kraj. Zarówno z perspektywy wędrowca, rowerzysty, jak też wioślarza czy kierowcy auta. Prawdziwa gratka dla fanów małych i dużych podróży! Mnóstwo wyjątkowych miejsc, piękne fotografie, mapy…
Kto lubi turystykę krajową – będzie zadowolony. Planowanie podróży z tym przewodnikiem może być czystą przyjemnością. Szczerze polecam! Warto poszukać tu inspiracji. Jak mówi przysłowie norweskie: „Tylko ten, kto wędruje, odnajduje nowe ścieżki”.
Tytuł: „Szlaki turystyczne Polski. 77 najciekawszych tras pieszych, rowerowych, wodnych, kolejowych i tematycznych”
Autorzy: Beata i Paweł Pomykalscy
Wydawnictwo: Bezdroża
Rok wydania: 2023
*współpraca reklamowa, barterowa
autor: Urocznica, zdjęcia: mat. prasowe wyd.
Ja w zeszłym roku z Rodziną – wyspa Wolin. W tym roku Łeba. Co do wąskotorówek – w moim mieście była 🙂 . Pozdrawiam 🙂 .
Wolin i Łeba to bardzo ciekawe miejsca. 🙂 Szczególnie lubię Wolin, za ciekawą przyrodę i historię.
Cudownie, że powstają takie potrzebne przewodniki.
I super,że jest taki przewodnik, może przekona nieprzekonanych do podróżowania po naszym pięknym kraju.
🙂
Uwielbiam takie przewodniki 🙂 Mam cała półkę i chętnie korzystam 🙂
Ja też! 🙂
Mam ten przewodnik i podoba mi się jego różnorodność
O tak!
To musi być super pozycja, warto byłoby ją mieć 🙂
Polecam. 🙂
Takie publikacje poznaje się z przyjemnością. Lubię nawet samo planowanie tras przed podróżą.
Mam tak samo! 🙂
Szczerze, nie słyszałem wcześniej o Pomykalskich 😉 Może ten przewodnik to idealna okazja do poznania ludzi, którzy żyją pasją. I też fajnie jest wiedzieć, gdzie się jedzie i po co? Co można zwiedzić i zobaczyć.
Zachęcam do lektury tego przewodnika. 🙂
Bardzo lubię zaglądać do takich przewodników 😊
Ja też. 🙂
Przewodniki turystyczne nie są dla mnie (ja ledwo z łóżka się podnoszę często 😛 ) ale dla zainteresowanych… Lektura, a potem w drogę 🙂
Jasne. 🙂
My lubimy, więc może warto zajrzeć?
Polecam. 🙂
Bez względu na przewodniki bardzo lubię wędrować po Polsce i zwiedzać miejsca, gdzie nie ma tłumów, a można coś ciekawego zobaczyć. Ale i do przewodnika chętnie zajrzę, tym bardziej że Pomykalscy piszą o moim rodzinnym mieście -Bielsku-Białej oraz o pobliskim Cieszynie.
Też lubię zwiedzać różne miejsca w Polsce, również mniej popularne. 🙂