Spis treści:
- 1 Jeśli lubicie być na bieżąco z nowościami wydawniczymi, koniecznie zwróćcie uwagę na tę książkę! Nominowany w 2022 r. do Nagrody Bookera „Znachodź” (oryg. Treacle Walker) to zanurzona w brytyjskim folklorze, baśniowo-filozoficzna przypowieść wpisująca się w tradycję filozoficznych zagadek literackich… Niebawem na blogu urocznica.pl pojawi się recenzja tej lektury. Już teraz zapraszam na garść informacji o książce!
- 2 Recenzja: „Z nieba spadły trzy jabłka” Narine Abgarjan
Jeśli lubicie być na bieżąco z nowościami wydawniczymi, koniecznie zwróćcie uwagę na tę książkę! Nominowany w 2022 r. do Nagrody Bookera „Znachodź” (oryg. Treacle Walker) to zanurzona w brytyjskim folklorze, baśniowo-filozoficzna przypowieść wpisująca się w tradycję filozoficznych zagadek literackich… Niebawem na blogu urocznica.pl pojawi się recenzja tej lektury. Już teraz zapraszam na garść informacji o książce!
„Zaglądamy w świat przesycony magią, którego nasze codzienne doświadczenia wydają się być jedynie nietrwałym przebłyskiem”: tak napisało o powieści „Daily Telegraph”. „Znachodź” to ciekawa propozycja czytelnicza od wydawnictwa GlowBook.
Bohaterem książki jest chłopiec, Joe Coppock, którego dom pewnego dnia odwiedza przedziwny wędrowiec. Przedstawia się jako Znachodź. Wzorem dawnych wędrownych szmatników, mówiący zagadkami przybysz proponuje Joemu wymianę starych ubrań i kości na maść o nazwie „przyjaciel każdego biedaka”. To specyfik, który przypadkowo zaaplikowany na oczy, daje chłopcu zdolność widzenia podwójnej natury świata: codziennej i mitycznej.
„Istny cud. Oto prawdziwa magia”: napisała o książce Erica Wagner z „New Statesman”. Faktycznie „Znachodź” to książka wyjątkowa i ciekawa z wielu względów. Autor powieści, Alan Garner, wybitny pisarz angielski, stworzył opowieść naprawdę nietuzinkową. Nic w tym dziwnego!
Garner (ur. w 1943 r.) to laureat wielu prestiżowych nagród, kawaler Orderu Imperium Brytyjskiego i członek elitarnego Royal Society of Literature. W początkowym okresie twórczości kojarzony był z nurtem dziecięcej literatury fantasy. Uznawany jest za „najważniejszego brytyjskiego pisarza fantasy od czasów Tolkiena”. Jego późniejsze pisarstwo skupiło się wokół dziejów i folkloru rodzinnego hrabstwa Cheshire.
GlowBook słynie z ciekawych i pobudzających do myślenia lektur. Taki na pewno jest „Znachodź”. To powieść wielowymiarowa, oryginalna, wymykająca się schematom. „Wszystko jest możliwe, trzeba tylko wiedzieć o sposobach” i „Wszystko ma jakiś morał, pod warunkiem, że umiesz go znaleźć”: pisał Lewis Carroll w „Alicji w Krainie Czarów”. Coś w tym jest.
Książka została przetłumaczona przez Katarzynę Byłów i zawiera ilustracje wykonane przez Zuzę Wollny. Zainteresowani? Więcej niedługo – w recenzji, która pojawi się w dziale „Biblioteczka”. Już teraz serdecznie zapraszam!
*artykuł sponsorowany, autor: Urocznica, zdjęcia: mat. prasowe, Pexels
Recenzja: „Z nieba spadły trzy jabłka” Narine Abgarjan
Brzmi ciekawie, czekam na recenzje 🙂 Pozdrawiam
Już niedługo!
Też czekam na recenzję, bo uwielbiam takie gatunki . Pozdrowienia.
Super.
Oh, to muszę koniecznie przeczytać, bo uwielbiam takie klimaty.
Oczywiście czekam na recenzję!
Wspaniale. 🙂
Może w takim razie ją przecyztam 😀
loveonthebrainbykinga.wordpress.com
🙂
Zapowiada się bardzo interesująco 🙂
To bardzo oryginalna książka. 🙂
Ja zwykle jestem do tytułu z nowościami, wszelkimi 😉 ale jestem bardzo ciekawa tej propozycji. Serdecznie pozdrawiam 🙂
Recenzja niebawem. 🙂
Ooo nie zwróciłam uwagi na tą książkę, a tu się zapowiada ciekawa lektura.
Pozdrawiam!
Książka jest bardzo oryginalna. 🙂
Nie słyszałam wcześniej o tej książce, ale z pewnością warto przeczytać 🙂
Jest to ciekawa lektura. 🙂